Trh půjček je opravdu obrovský a je opravdu z čeho vybírat. Jsou tu velké banky, nebankovní společnosti, ale i různí soukromní investoři a firmy, které tak zhodnocují své peníze. V článku se dozvíte jak vypadá trh půjček v České republice v roce 2011.

Trh půjček se rozrůstá

Každým rokem se Český trh půjček rozrůstá o nové společnosti, které nabízí půjčky, úvěry či hypotéky. Je až téměř k neuvěření kolik firem a společností se dokáže uživit poskytováním půjček a úvěrů. Nevýhodou tohoto neustálého růstu je těžká orientace na trhu. Je těžké si dobře vybrat a nespálit se. Protože na trhu je i docela dost nesolidních společností, kterým by jste se měli určitě vyhnout. Dále si představíme jednotlivé druhy půjček.

Bankovní trh půjček

Bankovní trh půjček vykazuje největší stabilitu. Půjčky od bank jsou vždy nejvíce výhodné a banky vám také nabídnou nejlebší podmínku na trhu půjček. U banky se také nemusíte tolik bát a máte větší jistotu. Půjčky poskytují téměř všechny banky. U banky je však potřeba počítat s důkladnějším ověřováním vaší bonity a také delší schvalovací proces. Důležité je mít dostatečné příjmy a tyto příjmy potvrdit potvrzením o výši vašich dosavadních příjmů. Dále také banka ověřuje jestli nejste v registrech dlužníků. Kdo je v registru, tak u klasické banky neuspěje.

Nebankovní trh půjček

Nebankovní trh půjček někdy může trochu připomínat džungli. V nebankovních společnostech je opravdu těžké se vyznat. Máme tady velké a zavedené nebankovní společnosti, které hrají férovou hru. Ale dále tady máme další nebankovní společnosti, hlavně malé nebankovní společnosti, které se specializují hlavně na problémové klienty a jejich podmínky jsou doslova „lichvářské“. Prostě u nebankovních společností je výběr konkrétní nebankovní společnosti velmi důležitý a měli by jste mu věnovat patřičný čas.

Trh půjček od soukromých investorů

Posledním trhem půjček, jsou půjčky od soukromých investorů. Tito investoři se zajímají především o lidi, kteří neuspějí ani u nebankovních společnosti. Podmínky u soukromých investorů jsou často velmi nevýhodné a těmto půjčkám bych se radši obloukem vyhnul. Může se jmenovat například pujčka na směnku ihned hotově na ruku. Nepomohou vám a ještě vás dostanou do větších finančních problémů. Ze kterých už se taky nemusíte dostat.