Poptávka půjček je u nás opravdu obrovská a lidé si stále rádi půjčují na svůj lepší život. Poptávka půjček je rozložena mezi banky a nebankovní společnosti. Každé se orientují na jiné klienty. Banky se orietují především na spolehlivé klienty a zákazníky.

Poptávka půjček je velká

Poptávka půjček se stále drží na vysoké úrovní a dá se říci, že dlouhodobě poptávka půjček roste. Lidé jsou stále zvyklí si půjčovat peníze, místo toho aby si na konkrétní věc našetřily. Ve finále by ušetřily dost peňez. Lidé si také berou věci na zbytečné věci mezi, které řadím televizi, dovolenou a další věci bez kterých se obejdeme. A je podle mě hloupost se kvůli těmto věcem zadlužovat.

Poptávka u bankovních půjček

Poptávka u bankovních půjček je pořad veliká i když banky v krizi docela zpřísnily své podmínky. U banky je totiž třeba mít dostatečně vysoké příjmy ze zaměstnání či podnikání a nesmíte mít také záznam v registru dlužníků. Pokud tyto dvě podmínky splňujete, tak vám banka bez problémů půjčí. S malými příjmy či záznamem v registru dlužníků však nemáte u klasické banky moc šancí.

Poptávka u nebankovních půjček

Zvláště na začátku krize začla růst poptávka u nebankovních půjček. Protože banky hodně zpřísnily podmínky pro schválení půjčky a hodně lidí tak u banky neuspělo. Tito lidé se často obrátily na nějakou nebankovní společnost a u nebankovní společnosti již byly úspěšní a půjčku získaly. Nebankovní společnosti mají především takové klienty, kteří neuspějí se svou žádostí o půjčku u banky. Banky mají totiž vždy výhodněšjí podmínky než nebankovní společnosti.